چه زمانی باید از محصولات ضد پیری استفاده کنیم؟

باقی ماندن آلودگی و محصولات آرایشی بر روی پوست منجر به بسته شدن منافذ پوستی و جلوگیری از اکسیژن رسانی به پوست میشوذ. این موضوع به مرور منجر به پیری پوست و ایجاد چین و چروک میشود. افراد سیگاری معمولا پوست نازکتری نسبت به غیر سیگاری ها دارند و پوست آنها مستعدتر برای بروز علائم پیری زودرس می باشد در این سنین، تولید چربی زیر پوست وعملکرد سلولهای فیبروبلاست کاهش می یابد لذا این سلولها دیگر جوان وفعال نیستند وبه همین دلیل کیفیت ومقدار تولید کلاژن الاستین در پوست کاهش می یابد و در نتیجه باعث ظهور علائم پیری ، از بین رفتن قوام پوست وبروز چین وچروک، شلی وافتادگی در پوست میشود تاثیر محصولات هورمون رسانی (ضد پیری)تالگو بر پوست محصولات اکسپشنال با عملکرد بسیار بالا یک راه حل دائمی برای مراقبت پوستی است .این کمپلکس ضد پیری، ترکیبی از هورمونهای طبیعی جلبک دریایی ، عصاره انجیر مصری، روغن بادام شیرین ، ویتامین c , عصاره روغن زیتون و روغن ماکادمیا است که باعث تغذیه پوست می شود ونیروی انقباضی فیبروبلاست ها و خاصیت جوانی آنها را برای داشتن پوستی صاف تر وسفت تر با ظاهری جوانتر رابه پوست هدیه می کند همچنین حجم چروکها را کم می کندو لکه های تیره مربوط به پیری را از بین می برد.

3. پیش از خرید حتما توضیحات ضد چروک مورد نظر خود را با دقت مطالعه نمایید تا با ترکیبات اصلی و ویژگی ها و همچنین عملکرد این محصول آشنا شوید. تنها با نوشیدن آب کافی می توانید پوست خود را هیدراته کرده و از ایجاد چروک های زودرس جلوگیری کنید. زیرا کاهش و افزایش وزن نیز میتواند به روند پیر شدن پوست سرعت دهد. به غیر از این دو روش بسیار ساده ای به شما معرفی کردیم استفاده از ماسک های آبرسان نیز می توانید به جلوگیری از ایجاد این چروک ها کمک کنید. از دیگر روش های بسیار آسانی که می تواند به داشتن پوستی جوان تر کمک کند نوشیدن آب است. رتینول که یکی از مشتقات ویتامین A است خاصیت ضد چروکی دارد و در اکثر کرمهای لیفتینگ حضور دارد. حضور ترکیباتی مانند رتینول، هگزینول و ویتامین C در کرم ضد چروک شب نوتروژینا، تولید کلاژن و الاستین را در پوست افزایش می دهد. گاها کرم های ضد چروک دارای ترکیبات روشن کننده ای هستند که علاوه بر تحریک ساخت کلاژن و از بین برنده چروک خاصیت روشن کنندگی و ضد لکی نیز دارند.

۳۵ تا ۴۵ سالگی: در این دوره از سن پوست نیاز فراوانی به آبرسانی شدید، تحریک کلاژن سازی با استفاده از ماده فعال رتینول دارد. این مواد از عناصر مهم و اصلی تشکیل دهنده کرم های ضد آفتاب هستند اما عصاره های همچون چای سبز، دانه انگور، پپتید ها و … توجه به کیفیت و ترکیبات بکار رفته در محصولات و کرمهای ضد چروک و جوان کننده است که فاقد مواد شیمیایی باشد و بر اساس سن، جنس و نیاز پوست خریداری شود تا علاوه بر اثر بخشی بر روی پوست، تعادل سطح چربی پوست نیز حفظ شود. سیگار کشیدن جریان خون به سطح پوست را کاهش می دهد لذا با محدود شدن جریان خون و مواد مغذی به پوست ، چهره رنگ پریده ، پیر وشکسته به نظر میرسد. کرم آبرسان پوست را تغذیه و آبرسانی می کند. این نوع کرم ضد چروک کمک میکند تا صبح پوست تغذیه شود و برای شروع روزی جدید شاداب بماند.

همیشه این سوال مطرح است که آیا کرم های ضدچروک تاثیری بر جوانسازی پوست دارند؟ پس بهترین زمان استفاده از کرم های ضد چروک قبل از نمایان شدن چروک ها است. بهترین زمان استفاده از ضد چروک چه زمانی است؟ اما نکته خوب و مثبتی که وجود دارد این است که میتوان این روند طبیعی بدن را کند کرد. ولی به موارد دیگری نیز میتوان اشاره کرد که در ادامه به آن ها میپردازیم. اما نمی توان از فواید و الزام استفاده و کرم لیفتینگ صورت چشم پوشی کرد. بسیاری از افراد و به خصوص خانم ها این تغییر را خوشایند نمی دانند و حاضرند دست به هرکاری بزنند تا زیبایی شان بازگردد. داشتن حساسیت بیش از حد در مورد چروک ها فقط باعث بیشتر شدن آن ها می شود چرا که ممکن است شما از سر این وسواس بیش از حد به سراغ درمان هایی بروید که اصلا مناسب پوست تان نیستند و فقط باعث آسیب بیشتر به آن می شوند. یکی از ساده ترین راهها برای به تعویق انداختن پیری زودرس پوست و درمان چروک های سطحی، استفاده از کرم ضد چروک و لیفتینگ از سنین پایین است.