سرانه دارویی در ایران هم حدود ۷۵ دلار است

عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران تأکید کرد که صنعت داروسازی نیازمند مدیریت واحد است، اما در حال حاضر میبینیم که 4 وزارتخانه در کشور درباره این صنعت استراتژیک کشور تصمیم میگیرند. از سوی دیگر در حال حاضر حدود ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز کشور (از نظر عددی) در کارخانههای متعدد داروسازی داخل کشور ساخته میشود و بدون شک این کارخانهها به کارشناسان داروسازی نیاز دارند. مثلا یک دارویی بوده سوفوسبوویر که در هپاتیتc استفاده میشد. بیش از 90 درصد داروی مصرفی مملکت از خارج وارد میشد. مقاومتی بیش از مقداری که استیل ضد زنگ گرید ۳۱۶L از خودش به نمایش می گذارد. از خواص دیگر این عناصر می توان به مقاومت بسیار بالای آن ها در برابر خوردگی اشاره کرد، به همین خاطر است که از این دو عنصر به وفور در آلیاژ های استیل ضد زنگ استفاده می شود. سر منشا چالش ها و مشکلات صنعت داروسازی کشور را می توان به سه حوزه سیاستهای دولت، مشکلات وساختار درونی این صنعت، برخورد تبعیضآمیز و نامناسب ناشی از تحریمهای بینالمللی نسبت داد. چکيده : صنعت داروسازی یکی از صنایع مهم و استراتژیک کشور است که همواره مورد توجه سیاستگذاران و اقتصاددانان بودهاست.این صنعت از بدو تاسیس در ایران تاکنون تغییرات زیادی داشته و اکنون باچالش های متعددی مواجه می باشد.بعلاوه کشور درحال ورود به سازمان تجارت جهانی است.این موضوع میتواند شرایط جدیدی را برای کل اقتصاد کشور و از جمله صنعت داروسازی پدید آورد.ارزیابی چالشهای صنعت داروسازی کشور و تاثیر عضویت درسازمان تجارت جهانی بر آنها میتواند منافع و مضاراحتمالی این عضویت را مورد بررسی قرار دهد.یافتههای این مطالعه در سه بخش جمعآوری شدند.در بخش اول، ابتدا نظرات و دیدگاههای کارشناسان مختلف حوزه صنعت داروسازی کشور از طریق جستجوی منظم مقالات موجود فارسی و انگلیسی در پایگاههای اینترنتی جمعآوری گردید.سپس مجلات فارسی زبان مرتبط با عنوان طرح، نیز مورد مطالعهی سیستماتیک قرار گرفت.

برای اطمينان از آن است كه فرايند توليد برای مواد دارويی و فرآورده های دارويی، موثق، تكرارپذير و مبتنی بر اصول تضمين كيفيت ميباشد. صنایع دارویی پیشرو در جهان از چنان قدرت استراتژیکی برخوردارند که با تولید اقلام دارویی خاص می توانند مرزهای دانش و به دنبال آن سلامت جامعه را به طور فزاینده ای جابه¬جا کنند. با توجه به کارایی های خوبی که برای گرید ۳۱۶L ذکر شد، در برخی محیط ها و شرایط خاص اغلب اوقات به مقاومت در برابر خوردگی بالاتری نیاز است. داروسازی تلفیقی از علوم پایه و بالینی است و به همین دلیل توانمندی در دروس فیزیک، شیمی و زیستشناسی برای این رشته ضروری است. همه ما به خوبی از اهمیت فراوان صنایعی دارویی با خبر هستیم و می دانیم که محصولات تولید شده در این صنایع، مستقیما با سلامتی و جان انسان ها سروکار دارند. آیین نامه های این چنینی در اکثر موارد همه تولید کنندگان را به این سمت هدایت می کنند که آن ها در نهایت از استیل گرید ۳۱۶L استفاده کنند.

بعد از اینکه متوجه شدیم در بازار دارویی ایران چه خبر است و چه میگذرد، میتوانیم با نگرش و دید بهتری قدم در این مسیر بگذاریم؛ چه به عنوان یک تولیدکننده دارو که بداند چه دارویی سود بیشتری به شرکتش تزریق میکند، چه به عنوان یک کارآموز که بداند در کدام قسمت از این صنعت بزرگ فعالیت کند و چه به عنوان یک دانشجو داروسازی که بداند هدفی که مشخص میکند با کدام یک از سیاستهای صنعت داروسازی همخوانی دارد تا در آن مسیر قدم بردارد. عوامل موثر متعددی بر صادرات پیش روی این صنعت در سطح جهان وجود دارد که برخی از این عوامل مربوط به تولیدات و برخی دیگر مربوط به بازار فروش آنها میباشد. این فینگولیمود هم داروی بسیار مهمی بود که خوراکی است و جدیدا پروانه تولیدش را گرفتهایم و مقداری از آن فروش رفته که بهزودی وارد بازار میشود. ابوریحان فعالیت خود را در زمینه ساخت داروهای هورمونی از سال ۱۳۴۸ (تحت نام شرینگ برلیمد) آغاز نمود و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۹ با توجه به قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران کلیه سهام آن خریداری و با مدیریت دولتی تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرار گرفت. در اینگونه موارد از ورق استیل استفاده می شود.

با توجه به موارد گفته شده بهترین دلیل برای سرمایه گذاری بر روی سیستم های تصفیه گرد و غبار در محیط کار به وسیله هواکش صنعتی ، سلامتی کارکنان می باشد. ، باعث شده کشورهای در حال توسعه مانند ایران، تلاش کنند صنعت داروسازی را در داخل کشور به یک حد مورد قبول در سطح بین الملل برسانند و با وجود تمام مشکلات پیش رو، حرفی برای گفتن داشته باشند. در ادامه مشخصات فنی هر یک از انواع گیربکس های مورد استفاده در صنایع داروسازی توضیح داده می شود. برای این منظور غالبا از آلیاژ های حاوی مولیبدن و یا نیکل به طور گسترده ای استفاده می شود. برای این دانشکده فضایی کاملا استاندارد از نظر آموزشی و آزمایشگاهی تهیه شده و هیچ چیزی از دانشکدههای داروسازی کهن دیگر استانها کم ندارد. در کنار تمام موارد ذکر شده به عنوان نگرانی های این صنایع، مطابقت پیدا کردن با استاندارد های وضع شده توسط سازمان ایمنی و سلامت شغلی (OSHA) نیز نگرانی دیگری برایشان می باشد. در صنعت داروسازی جاهایی که از استیل ضد زنگ استفاده می شود اساسا مواردی است که متخصصان به فلزی نیاز دارند که از مقاومت در برابر خوردگی بسیار بالایی برخوردار باشد و همچنین به سادگی دچار آسیب دیدگی و خرابی نشود.