ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم

ممکن است برای یک قسمت خاص نیاز به هوش بالا نداشته باشیم، چون کاری تکراری است و بچههای باهوش حوصلهشان سر میرود. همیشه هم ممکن است درها باز نباشد و یک مشکلی پیش بیاید. هرچه داریم از آموزش داریم و کشور ما نیازمند ادامه یافتن آموزشهایی با کیفیت است. غلامرضا اصغری، جانشین معاونت آموزشی در پیگیری امور آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور، در ادامه این مراسم اظهار کرد: بحث آموزش و تحصیل به دلیل عدم آموزش و آزمونهای حضوری دچار مشکل شد. امیدوارم از ابتداء آذرماه دانشجویان به آزمون حضوری و در آینده نزدیک به آموزش حضوری بپردازند. برای مثال جاروبرقی صنعتی ابراهیم مورد استفاده در صنایع داروسازی به دلیل حساسیت بهداشتی بالا، به مخزن استیل ضد زنگ تجهیز شده است. شرکت داروسازی ابوریحان علاوه بر ساخت داروهای انسانی از سال ۱۳۶۵ اقدام به برنامهریزی در زمینه ساخت کیتهای آزمایشگاهی و دیسکهای آنتیبیوگرام نمود که در این راستا با احداث واحد جدیدی تحت عنوان واحل تشخیص طبی و با برخورداری از متخصصین پزشک داروساز، فارماکولوژیست، میکروبیولوژیست و متخصصین دیگر از سال ۱۳۶۷ با عرضه بیش از ۷۳۵، ۱۰۳ کیت آزمایشگاهی و ۱۸۴و ۱۰۲ دیسک آنتیبیوگرام به مرحله بهرهبرداری رسید و گامی دیگر در راه نیل به خودکفائی ملی برداشت. بطوریکه در سال ۱۳۶۷ با کسب مجوز از سازمان دامپزشکی کشور با فرمولاسیون و ارائه نمونههای آزمایشی سه نوع داروی هورمونی دامی فعالیت جدیدی را پیریزی نمود.

B: در این گروه (Average Group) حاشیه سود ناخالص، بالاتر از میانگین صنعت داروسازی است که با توجه به پارامترهایی که آورده شده، مقایسه بین این چند شرکت صورت گرفته و سپس اولویتبندی انجام شدهاست. خیر، پیش از آن معاون تحقیقات هلدینگ داروسازی تامین اجتماعی بودم. آن هم با استانداردهای بینالمللی و کمک گرفتن از دورههایی که در خارج از کشور دیده و شرکتهایی که بازدید کرده بودند و مطالعاتی که در این زمینه داشتند. این ظرفیت با کمک شما دانشجویان داروسازی محقق خواهد شد. ، باعث شده کشورهای در حال توسعه مانند ایران، تلاش کنند صنعت داروسازی را در داخل کشور به یک حد مورد قبول در سطح بین الملل برسانند و با وجود تمام مشکلات پیش رو، حرفی برای گفتن داشته باشند. بی شک اهمیت صنایع دارویی پویا، فعال و البته مستقل در هر کشور بر کسی پوشیده نیست. یک دارو برای اینکه بتواند به عنوان یک قرص وارد بازار شود، برای تولید تعداد زیادی از فرآیند های خاص را پشت سر می گذارد و هر کدام از این فرآیند ها می تواند سبب ایجاد غبار قابل انتقال توسط هوا شود مقدار زیادی از این ترکیبات در حین فرآیند گرد آوری و تولید دارو به وجود می آیند.

نحوه بر خورد با گرد و غبار ایجاد شده در صنایع دارویی بسیار متفاوت نسبت به باقی صنایع می باشد. البته آمارهای جهانی سهم بازار صنعت داروسازی در جهان را حدود یک هزار میلیارد دلار برآورد کرده که نسبت به سالهای پیش، روند روبه رشدی داشته است. فعالیتها متعاقب انتخاب طرح ژنریک به عنوان سیستم نوین نظام داروئی کشور، ابوریحان با پشتوانهای قوی از تکنولوژی داروسازی و بهرهگیری از نیروهای متخصص و تلفیقی از تجربه و دانش نوین داروسازی وارد مرحله جدیدی از فعالیت خود گردید بطوری که در حال حاضر بطور متوسط ۳۸ میلیون جعبه محصول نهائی در پتج گروه آمپول تزریقی، قرص، دراژه، پماد و کرم و شیاف به بازار عرضه مینماید که این مقدار نسبت به ده سال گذشته از رشدی معادل ۴۰۰ درصد برخوردار است. برای این دانشکده فضایی کاملا استاندارد از نظر آموزشی و آزمایشگاهی تهیه شده و هیچ چیزی از دانشکدههای داروسازی کهن دیگر استانها کم ندارد. بنابراین، بیمهگران سلامت به دنبال راههایی برای کنترل هزینه داروها و در عین حال اطمینان از اینکه بیماران داروهای مورد نیاز خود را دریافت میکنند، هستند. ابوریحان فعالیت خود را در زمینه ساخت داروهای هورمونی از سال ۱۳۴۸ (تحت نام شرینگ برلیمد) آغاز نمود و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۹ با توجه به قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران کلیه سهام آن خریداری و با مدیریت دولتی تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرار گرفت.

همچنین در سالهای اخیر با توجه به اهمیت گسترش دامپروری و نیاز به استفاده از هورمونها در زمینه بیماریهای تولید مثل شرکت ابوریحان را بر آن داشت تا با تاکید بر تکنولوژی بر تکنولوژی خود و با استفاده از نیروهای متخصص دامپزشک و همکاری سازمان دامپزشکی کشور طرح تولید هورمونهای دامی را در دست مطالعه قرار دهد. در سال ۶۵ تحصیل خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز کردم. بهرام دارایی شب گذشته در افتتاحیه بیستوسومین سمینار دانشجویان داروسازی ایران که در سالن اجتماعات مجتمع سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: دغدغه من این است که چطور میتوانیم ماموریتهایمان و امکاناتمان را در خصوص داروسازی، صنعت و خدمات کشور با یکدیگر همجهت کرده و از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم. جانشین معاونت آموزشی در پیگیری امور آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور افزود: دانشکده داروسازی بندرعباس نوزادترین دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی کشور است. شما بایستی با داشتن انتخابات صحیح در آینده و قوی کردن جبهه و صنف خود این مسیر را به سلامت بگذرانید، تا آنچه شایسته داروسازی در کشور است رخ دهد. صنایع اندکی از صنایع بخصوص صنایع داروسازی باید بطور کاملا مخصوصی از قوانین که در نظام سلامت وجود دارد پیروی کنند .