تاثیر سیاستهای نرخگذاری برای صنایع داروسازی

این در حالی است که مقدار ارز تخصیص یافته به حداقل واردات دارو، خیلی بیشتر از ارز اختصاص یافته به صنعت داروسازی کشور برای تأمین مواد اولیه تولید دارو بوده است. در همین ارتباط، محمد عبده زاده رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، با عنوان این مطلب که ۱۶ عامل در ایجاد کمبودهای دارویی نقش دارند، گفت: این عوامل از نحوه تأمین و تخصیص ارز تا قیمتگذاری، تا مدیریت توزیع و عرضه و… آن بخشی از ارز که به دارو تخصیص پیدا میکند دو قسمت میشود که یکی به پرداخت تعهدات گذشته برمیگردد که دارو و ماده اولیه تأمین شده ولی ارز آن دریافت نشده است. یعنی ارتباط شما با آن کاربر بطور کامل قطع میشود. دابور جلسه هیئتمدیره سندیکا صاحبان صنایع داروهای انسانی با هلدینگهای دارویی به گزارش روابط عمومی سندیکا، ظهر روز سهشنبه ۱۸ آذرماه جلسهای با حضور اعضای هیئتمدیره سندیکا و مدیران عامل هلدینگهای دارویی در حال برگزاری است. دلر جلسه هیئتمدیره سندیکا صاحبان صنایع داروهای انسانی با هلدینگهای دارویی به گزارش روابط عمومی سندیکا، ظهر روز سهشنبه ۱۸ آذرماه جلسهای با حضور اعضای هیئتمدیره سندیکا و مدیران عامل هلدینگهای دارویی در حال برگزاری است. محور این جلسه ارائه خلاصه گزارشی از پیگیریهای هیئتمدیره سندیکا از سازمانها و نهادهای مربوطه در خصوص مشکلات عدم تخصیص ارز کافی برای تامین مواد و ماشینآلات، قیمتگذاری، مالیات بر ارزش افزوده، جوایز و تخفیفات شرکتهای دارویی و …

از همین رو، برخی دست اندرکاران صنعت دارو در کشور، معتقدند ارز ترجیحی برای دارو حذف شود و در مقابل، برخی هم با حذف آن مخالف هستند. مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در رابطه با تأثیر حذف ارز ترجیحی بر بازار دارو، گفت: اگر سیستم ارائه خدمت در حوزه دارو را اصلاح نکنیم هر چقدر هم ارز ترجیحی به این بخش اختصاص دهیم احتمال اینکه از این ارز سوءاستفاده شود و باز هم برخی داروها در کشور کمیاب شوند، وجود دارد. پزشکیان در تشریح نحوه صحیح اصلاح سیستم خدمت رسان در بازار دارو، گفت: نیاز است که سیستم ارجاع، نسخه الکترونیکی و پزشک خانواده اجرا شده و چارچوبی برای آنها تعیین شود و بعد دارو بر اساس نیاز و جمعیت تعریف شده تخصیص داده شود، در این شرایط دارو کم نخواهد شد و مردم برای تهیه دارو در بازار سرگردان نمیشوند و این دارو است که بیماران را پیدا میکند. پیشنهاد شده است که این اتفاق بیفتد و ارز داروها نیمایی شود و در ازای آن، یارانه به بیمهها داده شود. حذف ارز دولتی و تخصیص یارانه به بیمهها، باعث میشود علاوه بر کاهش مصرف دارو، ارز موردنیاز دارو هم نیز کاهش یابد.

صفحه شخصی کاربر نیز قابل مشاهده نیست. همچنین در وضعیت مسدود صفحه شخصی شما به کاربر مسدودی نشان داده نمیشود و امکان ارسال پیام خصوصی وجود ندارد. آیا از مسدود کردن کاربر اطمینان دارید؟ آیا از حذف این یادداشت اطمینان دارید؟ دستگاههای مکنده صنعتی به دلیل قابلیت اطمینان از نظر کارایی، تمیزی، سرعت عمل و تداوم، نقش مهمی در بخش داروسازی دارند. مسیری که مرحوم”دکتر عبیدی” بسترسازی کرد، راه را برای حضور سایر علاقه مندان به تولیدات صنعتی باز نمود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت انواع دستگاه نظافت صنعتی ابراهیم ، میتوانید با کارشناسان ما به شماره ۸۷۱۸۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. این پژوهش با استفاده از سئوالات باز و جمعآوری اطلاعات از سایر کشورها نظیر مصر، اسپانیا و چین انجام شده است. او در ادامه افزود: جلسات متعددی با سازمان غذا و دارو در مورد این دو مشکل داشتیم که برخی از موضوعات به سرانجام رسیده است و بعضی دیگر به شدت در حال پیگیری است. به همین دلیل سندیکا جلسات متعددی با سازمان غذا و دارو و معاون اول ریاست جمهوری داشت که بعد از پیگیری و موافقت مسئولین مربوطه تصمیم گرفته شد ۷۰۰ میلیون دلار ارز به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، هیأت امنا و شیر خشک تخصیص پیدا کند.

به همین دلیل نامهای هم به بنیاد ملی نخبگان نوشتیم مبنی بر اینکه حاضریم از نیروهای داخل و خارج که میشناسید، در شرکت استفاده کنیم. دارو 🔹همایون سامهیح نجفآبادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نظر بسیاری از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، حذف ارز دولتی برای داروها است. است. دکتر عبدهزاده رییس هیئتمدیره سندیکا با اشاره به اینکه جلساتی با وزارت بهداشت، بانک مرکزی، دولت و مجلس داشتهایم گفت: مهمترین مشکلاتی که در جلسات مطرح شد بحث تامین و تخصیص ارز و قیمتگذاری دارو است و ما همچنان پیگیر هستیم تا صنعت استراتژیک دارو را را سرپا نگه داریم و بتوانیم آن را بازسازی کنیم. وی افزود: کاهش ارز مصوب باعث شد پیش از شهریور امسال کل ارز تخصیصی و مصوب مجلس هزینه شود و به پایان برسد به علاوه تعهدات زیاد ارزی پرداخت نشده از سال قبل به صورت حداقل اسناد نیز بلاتکلیف مانده بود. طبق بررسی ای که روی صورتحساب های وضعیت مالی در گزارش 6 ماهه سال 99 فارابی انجام دادم دریافتنی های تجاری شرکت در انتهای ماه شهریور بالغ بر 813 میلیارد تومان است که مبلغ بزرگی است که در کل ، سرمایه بسیاری از شرکت های دارویی به اندازه نصف این مبلغ هم نیست و جالب است که بدانید که جمع دارایی های شرکت در انتهای ماه شهریور به مبلغ 1135 میلیارد تومان رسیده است که نسبت به ابتدای سال 38 درصد رشد کرده است.